ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6467449
*
nr 646 7449
Spegel
1920-tal, höjd: 88
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2010
kl 18:44:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/6 10:39:15
1
100 kr
21/6 12:49:26
2
450 kr
21/6 15:21:00
3
250 kr
21/6 15:22:20
3
350 kr
21/6 15:22:49
3
450 kr
21/6 15:23:27
3
500 kr
21/6 16:24:48
2
650 kr
21/6 18:21:46
3
600 kr
21/6 18:23:02
3
700 kr
21/6 18:31:42
2
750 kr
21/6 18:38:39
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 646 7449
Spegel
1920-tal, höjd: 88
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/6 10:39:15 | 1 | 100 kr |
21/6 12:49:26 | 2 | 450 kr |
21/6 15:21:00 | 3 | 250 kr |
21/6 15:22:20 | 3 | 350 kr |
21/6 15:22:49 | 3 | 450 kr |
21/6 15:23:27 | 3 | 500 kr |
21/6 16:24:48 | 2 | 650 kr |
21/6 18:21:46 | 3 | 600 kr |
21/6 18:23:02 | 3 | 700 kr |
21/6 18:31:42 | 2 | 750 kr |
21/6 18:38:39 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27